Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Shelby Luo Ms. Shelby Luo
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

XYH

CONTACT US

Trade begins with communication.

Топла производи
Product Center
 • Тефлонски ткаенини од ламинирани стаклени влакна
  Тефлонски ткаенини од ламинирани стаклени влакна
 • Ацетална полиоксиметиленска пластична пом тркалезна шипка / прачка
  Ацетална полиоксиметиленска пластична пом тркалезна шипка / прачка
 • 100% Virgin Antistatic Black Pom Plate
  100% Virgin Antistatic Black Pom Plate
 • Издржлив лист PFA F4 за тефлонски
  Издржлив лист PFA F4 за тефлонски
 • Различна боја Pa6 Pa66 лист
  Различна боја Pa6 Pa66 лист
 • Суровина двојна боја ABS Цена на листот
  Суровина двојна боја ABS Цена на листот
 • Квалитетен крут инженер, пластичен ABS, кружен прачка
  Квалитетен крут инженер, пластичен ABS, кружен прачка
 • Топла продажба Yellowолта пластична плоча од СТП
  Топла продажба Yellowолта пластична плоча од СТП
 • Пластичен лим од полиетилен Hdpe
  Пластичен лим од полиетилен Hdpe
 • услуги за сечење акрилни лимови
  услуги за сечење акрилни лимови

ABOUT US

Шенжен Ксионгихуа Пластична Изолација Ограничена е основана во 2006 година во Шенжен, е производител и трговец, специјализиран за истражување, развој и производство на Инженерска Пластика и Изолациона Пластика, како што е фенолна ламинирана, епоксидна фиберглас, дуростон, најлон PA6, POM, PE, ПВЦ. СТП, тефлонски и ABS. Ние исто така имаме опрема за обработка, како машина за резба CNC и машина за ласерско гравирање до гравирање, сечење, виткање и дупчење. Нашите добро опремени капацитети и одлична контрола на квалитетот во текот на сите фази на производство ни овозможуваат да гарантираме вкупно задоволство на клиентот. Како резултат на нашите производи и извонредната услуга за клиенти, добивме глобална продажна мрежа што достигнуваше до Индија, Виетнам, Тајланд, Индонезија, Филипини, Малезија, Турција, Пакистан, Дубаи и некои други земји од Европа, како Велика Британија, Франција и Германија . И Америка, Австралија, итн. Во последните 10 години, XiongYiHua ја градеше својата репутација со производство на квалитетни производи за да служи на дистрибуција по пазарот. Компанијата исто така ја препознава важноста од воспоставување блиски партнерства со своите клиенти. Една од Топ 10-те пластични изолации произведува во Кина, специјализирана за пластично истиснување, леење, обликување на инекции итн. 54 производни линии за Род. 17 производни линии за лист. ЦПУ: 5 комплети, струг: 5 комплети, Дуплер: 3 комплети, Мелница: 2 комплети, Машина за сечење: 2 комплети. Воспоставена долгорочна врска од Европа, САД, Јужна Америка, Јужна Азија итн., И уживајќи голема репутација во индустријата за пластика.
 • 24
  24 H Online Service No Time Difference.
 • 2006
  We Were Established In 2006.
 • 50
  Our Factory Have More Than 50 Employees.
 • 5000
  More Than 5000 Square Meters Technical R&D Building.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање